Wśród projektów zgłoszonych do tegorocznego głosowania jest projekt KOCI: Sterylizacja 150 toruńskich kotów wolnożyjących.
Jeśli uda się przegłosować ten projekt, to w 2017 roku miasto sfinansuje 150 sterylizacji – dla nas to bardzo dużo!
Dlatego bardzo prosimy wszystkich mieszkańców Torunia i osoby związane z Toruniem miejscem pracy lub nauki (nie trzeba być tu zameldowanym) o głosy.
Lista ogólnomiejska, nr projektu: O0325
Nazwa projektu: STERYLIZACJA 150 TORUŃSKICH KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH
Ten głos to pomoc i ratunek dla aż 150 kotów – to ważna i realna pomoc.
I przy okazji – zagłosujcie też na schroniskowe psy:
Lista ogólnomiejska, nr projektu O0364
Nazwa projektu: REMONT BOKSÓW Z WYBIEGAMI DLA PSÓW
Jak głosować?
1. przez internet: wchodzisz tutaj: https://www.budzet.torun.pl/voting/welcome i wypełniasz formularz – to wystarczy!
2. papierowo:
– przyjdź do któregoś z punktów głosowań, wypełnij formularz i wrzuć do urny (lista punktów: http://www.torun.pl/pl/node/213140)
– wydrukuj formularz, wypełnij i przynieś albo wyślij pocztą do Urzędu Miasta (adres: Urząd Miasta Torunia, Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji, ul. Wały Gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń; formularz pobiera się tutaj: http://www.torun.pl/sites/default/files/pictures/bp2017/bp_2017_karta_do_glosowania_int.pdf)
Pamiętaj: głosujemy na KOTY i na PSY!
Kto może głosować:
Każdy, kto ma min. 16 lat i jest „mieszkańcem” Torunia
UWAGA: mieszkaniec Torunia to osoba posiadająca swoje centrum życiowe na terenie miasta Torunia – Toruń stanowi dla niej ośrodek interesów życiowych, w którym przebywa ponad 183 dni w roku i z którym łączą go zatrudnienie, pobieranie nauki lub prowadzenie działalności (czyli studenci też).
Termin głosowania: od 18.06.2016, godz. 00:01 do 27.06.2016, godz. 23.59.
Jeśli macie w Toruniu znajomych albo rodzinę – zachęćcie ich też do oddania głosu!
Za każdy głos i każde udostępnienie naszego apelu w mediach społecznościowych – DZIĘKUJEMY.
AKTUALIZACJA 26.07.2016
No i tak: wiadomo już, że nie będzie pieniędzy na sterylizacje kotów z budżetu partycypacyjnego Torunia. Już drugi rok nasz projekt jest na zaszczytnym pierwszym miejscu wśród projektów, na które zabrakło środków.
Bardzo liczyłyśmy na ten budżet.
Szkoda.
My, oczywiście, będziemy koty sterylizować – tyle, na ile wystarczy nam pieniędzy, miejsca w Szpitaliku i rąk do łapania i wożenia do weta. W praktyce nie jesteśmy w stanie wysterylizować wszystkich kotów, które są do nas zgłaszane. Robimy naprawdę dużo zabiegów, ale codziennie dzwonią telefony z informacjami o kolejnych i kolejnych kotach :(
Jeśli możecie i chcecie wesprzeć finansowo akcję sterylizacji – prosimy, zróbcie to. Na sterylki przyjeżdżają koty niemedialne, 'nudne’, nic ciekawego – burasy z działek albo śmietnikowe czarnulki, ani to fotogeniczne, ani miłe dla ludzi…
To nie są koty, które łatwo zyskują sympatyków gotowych wspierać je finansowo. Dlatego tak ważna jest Wasza pomoc – osób, które znają realia kociego świata i wiedzą, że sterylki to robota chyba najmniej wdzięczna, za to najbardziej ograniczająca cierpienie bezdomnych kotów.
Dlatego, jeśli ktoś z Was chce i może – prosimy o wsparcie akcji sterylizacji.
Fundacja KOT
07 1090 1506 0000 0001 0369 0336
PayPal: pomagam@fundacjakot.pl
*
Informacyjnie:
Jak działa budżet partycypacyjny? Uwaga: to nie tak, że 'Fundacja nie dostała’, bo w budżecie nie ma czegoś takiego, jak 'dotacja dla fundacji’. Budżet partycypacyjny działa w ten sposób, że obywatele decydują, na co przeznaczyć miejskie pieniądze. W tym wypadku pytanie brzmiało: czy na sterylizacje wolnożyjących kotów?
I dopiero po decyzji obywateli odbywa się konkurs ofert na realizację danego projektu. Jest bardzo prawdopodobne, że to my wygrałybyśmy ten konkurs ofert (bo mamy zarówno doświadczenie, jak i zaplecze logistyczne do łapania i przetrzymywania kotów po zabiegach), ale to konkurs otwarty, różne podmioty mogą w nim przedstawiać oferty.
W praktyce: obywatele zdecydowali, że tych pieniędzy z budżetu nie przeznaczą na sterylizacje kotów wolnożyjących.