Kotorysunki 2016 – kalendarz na rzecz kotów

UWAGA! Nowy kalendarz Kotomalunki 2017: fundacjakot.pl/kotomalunki-2017 Zapraszamy!

Tak prezentował się stary kalendarz Kotorysunki 2016 rok temu, który pracował na rzecz kotów pod naszą opieką i u zaprzyjaźnionej Fundacji Kocia Dolina.

Okładka – projekt Marty, koniecznie zajrzyjcie na jej fanpage z ironicznymi, rysunkowymi komentarzami do życia: zycie-na-kreske

foto okładka3

Na wewnętrznej stronie okładki znajdziecie dwa mini-plakaty. Jeden z nich prezentuje Kocią Dolinę, a drugi – nas. Po zakończeniu roku możecie oderwać okładkę od kalendarza i powiesić plakat w swojej lecznicy weterynaryjnej (albo w innym kotolubnym miejscu) – w ten sposób dodatkowo możecie promować pomoc dla kotów.
Plakat narysowała Iza Turska jaki-taki.blogspot.co.uk, niezawodna autorka grafik i rysunków wspierających koty. To właśnie Iza odświeżyła niedawno nasze logo i zaprojektowała dla nas ulotki.

foto plakat fkot

Styczeń przygotowała Luiza (behance.net/luilula), która tak o sobie pisze: 'My head is full of creatures so I have to make them alive if I don’t want to go crazy’.
Kot o kilkunastu łapach, który w towarzystwie papierowych rybek wyławia z przerębli sushi. Tak. Właśnie. Sami zobaczcie.

foto 01

Luty – jeden z malunkowych kotów Izy (jaki-taki.blogspot.co.uk). Jego rodzeństwo znajdzie się na fundacyjnych ulotkach.

foto 02

Marzec – koniecznie zerknijcie na stronę autorki – jaciebrosze.pl – możecie tam zamówić kubki, notesy, plakaty, no i – jak sama nazwa wskazuje – broszki:)

foto 03

Kwietniowy kot nosi plecak i t-shirt w rybki, na głowie ma czołówkę, a do tego otoczony jest wieńcem (laurowym?). Takiego kota możecie zobaczyć tylko dzięki Kamili facebook.com/ugleart.

foto 04

Majowe No Hejo! Wiosna, trawka, chillout… no i koty, oczywiście. Rysowała Kamila, www.facebook.com/nohejo.

foto 05

Nie wiem, czy to możliwe, bo któraś kociara nie znała Terakot? Jeśli ktoś się jakimś cudem uchował – to teraz już zna: czerwcowy tera-kot zabiera się na wakacje. Rysowała Kasia, zajrzyjcie na jej stronę, znajdziecie tam różne – prześliczne! – akcesoria z kotami terakoty.com.

foto 06

Ciepły lipcowy kot to obraz Anny Klozy-Rozwadowskiej. Warto zobaczyć galerię jej onirycznych obrazów, a także – uwaga! – ikon oraz ręcznie malowanej porcelany. Naprawdę warto: malerina.com.

foto 07

Sierpień. Koto-lew w słońcu to dzieło Marii Dek – inne jej prace (np. projekty zmywalnych tatuaży!) możecie zobaczyć tutaj facebook.com/dekillustration

foto 08

Wrześniowego kotka-atramentka namalowała Agata Krzyżanowska. Jej przeurocze ilustracje z kotkami, liskami, niedźwiedziami, żyrafami na rowerach i innym zwierzyńcem możecie zobaczyć (i zamówić) tutaj: ilustracjeagatakrzyzanowska.blogspot.com.
Kotki Atramentki goszczą także na ulotkach Fundacji Kocia Dolina.

foto 09

Październik to Piksele, czyli Agata Dębicka. Chcecie złapać trochę dystansu do rzeczywistości? Zajrzyjcie: facebook.com/debickailustracje i przy okazji zobaczcie autorskie #‎pośmiewiska2016‬.

foto 10

W listopadzie poznajcie kota Pepino i koniecznie zajrzyjcie na stronę autorki facebook.com/Pepinowska. Znajdziecie tam oryginalne grafiki (nie tylko z kotami), świetnie pasujące do nowoczesnych wnętrz.

foto 11

Klimatyczny grudniowy kot Moniki (behance.net/starapomaranczarka) kończy rok 2016 i z nostalgią przypomina o kalendarzu na rok 2017…

foto 12

I ostatnia strona okładki, na której podpisane są wszystkie autorki.
Projekt, oczywiście – niezawodna Iza Turska.

foto okładka tył