Podsumowanie 2017 roku

Początek roku to dla wielu z nas dobra okazja, by podsumować to, co działo się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Również my jako Fundacja postanowiliśmy w liczbach pokazać, jak wyglądał nasz 2017 rok.

Najważniejsza informacja jest taka, że udało nam się pomóc 517 kotom. To średnio 43 koty na miesiąc. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie całej naszej fundacyjnej ekipy wolontariuszy oraz Darczyńców. Aż 501 futrzaków było pod naszą całkowitą opieką (złapanie, opłacenie sterylizacji bądź leczenia, żywienie, pobyt w Kocim Szpitaliku). Natomiast 16 zwierzętom pomogliśmy w mniejszym stopniu, np. dopłaciliśmy do zabiegu.

W 2017 roku hospitalizowanych było 95 kotów, przeprowadzono 26 operacji. Niestety nie wszystkie zwierzęta udało się uratować. Pożegnaliśmy 21 kotów, w tym 4 podopiecznych naszej kociarni. W takich chwilach czujemy duży smutek, rozżalenie i bezsilność. Wiele bezdomnych kotów cierpi długo w samotności, a kiedy się o nich dowiadujemy, jest już za późno by je uratować. Jedyne co wtedy możemy dla nich zrobić, to przynieść im ulgę w cierpieniu. Takie historie smucą nas najbardziej, historie, w których koty nie miały szans podjąć walki z chorobą.

Na szczęście było także dużo radosnych momentów. Przeprowadziliśmy 22 adopcje. Domy znalazły przede wszystkim koty młode. Nie łatwo jest znaleźć dom dla kilkuletniego podopiecznego, często po przejściach, ale też nie chcemy zmniejszać wymagań adopcyjnych. Zależy nam, by poziom opieki nad zwierzętami rósł, dlatego koty wydajemy do domów, gdzie zabezpieczone są okna i balkony, a opiekunowie wybierają dobrej jakości, bezzbożowe żywienie.

Dużym sukcesem Fundacji było wysterylizowanie 406 kotów, czyli o 121 więcej niż w 2016 roku. Dbamy, by rosła świadomość konieczności zabiegu sterylizacji. Populacja kotów jest zbyt duża, przez co cierpią zwierzęta żyjące na ulicy, wyrzucane, pozostawiane same sobie.

Tak wyglądał nasz rok. Był pracowity, czasami przynosił smutek, czasami złość i rozczarowania, ale przecież pamiętamy, że naszą misją jest ratowanie bezdomnych, chorych kotów w potrzebie. Każdy przypadek, który zakończy się szczęśliwie, daje nam siłę, by działać dalej, oraz wiarę, że to, co robimy, ma sens.

Nie byłoby to jednak możliwe bez Was, Darczyńców. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc: zamówienie kalendarza, uczestnictwo w zbiórkach i bazarkach, przynoszenie darów. Jak co roku prosimy Was też o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji KOT. To dzięki tej puli pieniędzy możemy robić jeszcze więcej niż dotychczas.

Chcesz przekazać nam 1% podatku? Dziękujemy! Wystarczy, że w deklaracji PIT wpiszesz: KRS 0000230788. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://fundacjakot.pl/1-procent/