Podsumowanie 2019 roku

Przedstawiamy Wam podsumowanie roku 2019, czyli koty z KOTa „na sztuki”:

• Łącznie udało się pomóc 657 zwierzętom, 649 kotom i 8 psom.
• Główna nasza działalność to kastracje: 497 kotów, w tym 301 kotek i 196 kocurów.
W Kocim Szpitaliku leczyło się 130 kotów, w tym 32 poważne operacje i przypadki z ostrożnym rokowaniem.
• Odeszło 17 kotów, w tym 9 to przypadki „z ulicy”, którym nie można było już pomóc w inny sposób jak ukrócenie cierpienia lub nie udało się ich uratować mimo podjętych prób.
• Przyjęliśmy 28 małych kociąt dzięki nieocenionej pomocy i uprzejmości prywatnych domów tymczasowych. Aż 24 z nich mogły liczyć na domową opiekę. Pozostałe 4 szczęśliwie udało się wyleczyć i odchować w kociarni. 17 znalazło domy.
Do adopcji poszło 36 kotów, w tym 19 dorosłych.
• 30 pozycji znajduje się w kategorii Inne. Są to sytuacje, w których nasza pomoc dotyczyła np. częściowego dofinansowania, karmy czy środków odrobaczających. Do tej kategorii zalicza się także 8 psów, którym udało się pomóc (5 adopcji szczeniąt i 3 sterylizacje suk).

Mieliście w tym swój niepodważalny udział, bo my mamy tylko zaplecze techniczne, organizacyjne i doświadczoną kadrę wolontariuszy, ale bez środków finansowych nie zdziałalibyśmy niczego. Dziękujemy za 1%, Wasz udział w różnych naszych akcjach i za to, że jesteście z nami, pomagacie i kibicujecie. 💚

Jeśli chcesz pomóc naszym podopiecznym, prosimy, przede wszystkim przekaż im swój 1%. Dzięki niemu nasz Koci Szpitalik co roku może zapewnić kastracje setkom kotów i przynieść ukojenie chorym i skrzywdzonym zwierzętom. Koty po wypadkach komunikacyjnych, różnych urazach, z nowotworami i chorobami z pozoru błahymi i tymi poważnymi, przewlekłymi niewydolnościami, koty niechciane i porzucone, mogą znaleźć tu swoją bezpieczną przystań, by po wyleczeniu wrócić do swojego środowiska lub oczekiwać w Fundacji na nowy dom.

Każdego roku mamy możliwość pomagać coraz większej liczbie kotów. Do końca świata i jeden dzień dłużej będziemy powtarzać, że ten rozwój to Wasza i nasza wspólna zasługa. Bez wpływów z 1% nie zrobilibyśmy nawet połowy tego, co udało się osiągnąć. Dlatego prosimy, pamiętaj o naszych podopiecznych podczas składania corocznych rozliczeń.
Dla wielu naszych działań, dla wielu kotów Twój 1% to być albo nie być.

Nasz KRS: 0000230788

Prosimy też o bezpośrednie wsparcie finansowe na utrzymanie i leczenie naszych kocich podopiecznych: