Podsumowanie roku 2015


Twarde liczby: w 2015 roku leczyło się u nas 148 kotów, sterylizowało – 303, stołowało – ok. 80-100.

Stan aktualny naszej pracy i działalności wygląda tak:

Koty mieszkają w świetnych warunkach: na ok. 75 m2 mieszka na ogół ok. 25 zdrowych kotów do adopcji i ok. 5-15 kotów szpitalikowych (izolowanych). Kociarnia wyposażona jest nie tylko w kuwety i miski, ale też w drapaki oraz domowe meble (np. fotele), by koty miały gdzie drzemać i co drapać ;) Pomieszczenia są przestronne, jasne i ciepłe. Na miejscu jest pełny węzeł sanitarny, pralka, lodówka, zamrażarka – wszystko, co potrzebne i przydatne do zapewnienia komfortu i wysokiego standardu higienicznego.

Fundacja KOT jest jedną z najstarszych kocich fundacji w Polsce. Działamy od 11 lat, w tym czasie pomogłyśmy 2000 kotów. Od roku 2008 mamy status OPP. Terminowo publikujemy sprawozdania.

Jesteśmy bardzo zgraną ekipą, co też przekłada się na skuteczność pomocy. Pracujemy razem codziennie: przy sprzątaniu kociarni i Szpitalika, łapaniu i wożeniu kotów do lecznicy, podawaniu leków, organizowaniu akcji pomocy, szukaniu domów adopcyjnych i działaniach związanych z promocją i pozyskiwaniem środków dla kotów.

Uczciwie i przejrzyście informujemy o naszych działaniach. We wszystkich materiałach informacyjnych i promocyjnych (na stronie internetowej, na facebooku i instagramie, na grafikach i filmikach) są wyłącznie nasi podopieczni – widzicie prawdziwe koty, które skorzystały z pomocy Fundacji KOT.

Działamy dla kotów mądrze i gospodarnie.
Wasze darowizny wykorzystujemy tylko na potrzeby kotów.

Wiele osób już docenia naszą postawę i działalność, liczymy na to, że będzie Was – naszych przyjaciół i darczyńców – coraz więcej! Im większa jest Wasza pomoc, tym więcej kotów może skorzystać z opieki: leczenia, sterylizacji, przygotowania do adopcji.

Każdy 1% podatku i każda, nawet najmniejsza darowizna, są realną pomocą dla kotów.
Pamiętajcie o naszych kotach przy rozliczaniu PITów.
Fundacja KOT, nr KRS: 0000230788.
Więcej informacji i darmowy program do rozliczeń PIT: fundacjakot.pl/1-procent

Fundacja KOT – Fundacja polecana przez koty.