adopcja kota – zasady

Koty do fundacji nie trafiają bez powodu – zawsze są to zwierzęta w jakiś sposób potrzebujące: chore, porzucone, skrzywdzone.

Dlatego szczególnie starannie wybieramy kotom nowych opiekunów. Chcemy zapewnić im dobrą przyszłość bez cierpienia, głodu, w towarzystwie kochającego człowieka, aby mogły godnie żyć i już nigdy nie zaznały krzywdy.

• Kota może adoptować tylko osoba pełnoletnia.

• Wstępem do adopcji kota są: rozmowa z przyszłym opiekunem (telefon lub e-mail) oraz wizyta przedadopcyjna. Rozmawiamy m.in. o sterylizacji, żywieniu, opiece weterynaryjnej oraz zabezpieczeniach okien i balkonów.

• Koty oddawane są: odrobaczone, zaszczepione, wysterylizowane / wykastrowane (jeśli są w odpowiednim wieku), zaopatrzone w książeczkę zdrowia.

• Adoptujący podpisuje umowę adopcyjną z Fundacją.

• Warunkiem adopcji jest wykonanie zabezpieczeń balkonu i okna/okien chroniących kota przed wypadnięciem.

• Kota do nowego domu zawsze dowozimy sami (na terenie całej Polski), w uzgodnionym przez obie strony terminie. Koszt transportu kota (koszt paliwa) pokrywa adoptujący.

Odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez osoby adoptujące kota:

Jak można zabezpieczyć balkon / okno

Galeria inspiracji zabezpieczeń

Lista polecanych karm dla kotów

Jak zaprzyjaźnić nowego kota z dotychczasowym?

Czy zdarza się, że kot załatwia się poza kuwetą? Dlaczego?

Prawda i mity o toksoplazmozie

2 komentarzy do “adopcja kota – zasady

1. cieszę się , że mogę kupić taki piękny kalendarz. bardzo dziękuję . serdecznie pozdrawiam Goska i : Beczunia (23 lata) Freya, Fiona, Soter Porfirion Belizariusz I, Sreberko, Gośka, Fiona, Pantera. I Sheila(pies)

2. Chodzi o dokładnie taką siatkę, jaką zakłada się przeciw owadom czy taka jest za słaba?